Prominent & Leading from Nagpur, we offer 1ml testorix testosterone propionate injection, 50mg fertogard clomifene tablets, 50mg clomibol clomiphene citrate tablets, 100mg clomisign clomiphene citrate tablets, 50mg ziclom clomiphene citrate tablets and testosterone undecanoate injection 250.
₹ 85 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg/ml |
| Packaging Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Composition | Testosterone Propionate |
| Brand | Testorix P |
| Dosage Form | Injection |
| Prescription | Prescription Required |
| Shelf Life | 24 months |
| Treatment | Autoimmune |
Minimum order quantity: 10 Vial
₹ 350 / Strip Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Brand | Fertogard |
| Packaging Size | 10x10 Tablets |
| Composition | Clomiphene Citrate |
| Usage/Application | Infertility Treatment |
| Dosage Form | Tablet |
₹ 270 / Strip Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Brand | Clomibol |
| Packaging Size | 50 Tablets |
| Composition | Clomiphene Citrate |
| Usage/Application | Infertility Treatment |
| Dosage Form | Tablet |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Brand | Clomisign |
| Packaging Size | 3x10 Tablets |
| Composition | Clomiphene Citrate |
| Usage/Application | Infertility Treatment |
| Dosage Form | Tablet |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Brand | Ziclom |
| Packaging Size | 10x10 Tablets |
| Composition | Clomiphene Citrate |
| Usage/Application | Infertility Treatment |
| Dosage Form | Tablet |
₹ 604 / Vial Get Latest Price
| Brand | TESTOLIDO |
| Strength | 250 mg |
| Type of Ester | Enanthate |
| Packaging Size | 4 ml Vial |
| Form | Vial |
| Country of Origin | India |
TESTOLIDO-250 Injection is a testosterone replacement therapy designed for men with low or deficient testosterone levels. It contains testosterone enanthate 250 mg per ml, a long-acting ester of testosterone, given through intramuscular injection under medical supervision.
Description:
This injection helps maintain healthy levels of testosterone in the body, which is vital for male reproductive health, muscle development, bone strength, mood stability, and overall vitality. It is often prescribed to treat hypogonadism (low testosterone production), symptoms of fatigue, decreased libido, and poor physical performance.
₹ 1000 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg/ml |
| Packaging Size | 10 ml |
| Composition | Testosterone Propionate |
| Brand | Powerbolic |
₹ 1200 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Pack Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Form | Injection |
| Manufacturer | Powerbolic |
NIKHIL VOHRA
Solurex Overseas
Block No 24, Bara Kholi Road, Jaripatka, Near Swami Kripaldas Marg
Nagpur - 440014, Maharashtra, India