Our range of products include 500mg okamet metformin hydrochloride tablets, 25mg jardiance empagliflozin tablet, 10mg ajardiance empagliflozin tablet, novorapid insulin 100iu inj, 25mg jardiance empagliflozin tablets and 10mg jardiance empagliflozin tablets.
₹ 200 / Box Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Release Form | Immediate |
| Pack Size | 30x20 Tablets |
| Brand | Okamet |
| Form | Tablet |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 1200 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Jardiance |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Prescription Type | Rx Only |
| Shelf Life | 36 months |
Minimum order quantity: 10 Stripe
₹ 234 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Jardiance |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Prescription Type | Rx Only |
| Shelf Life | 36 months |
Minimum order quantity: 10 Strip
₹ 2500 / Box Get Latest Price
| Strength | 100 units/ml |
| Pack Size | 10 ml |
| Brand | Novo Rapid |
| Composition | Insulin Aspart |
| Usage | Diabetes |
| Cartridge Type | Penfill Cartridge |
| Shelf Life | 24 months |
| Prescription | Prescription Only |
Minimum order quantity: 10 Box
₹ 3000 / Strip Get Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Jardiance |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Shelf Life | 36 months |
| Pack Type | Box |
₹ 3000 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Jardiance |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Shelf Life | 36 months |
| Pack Type | Box |
₹ 400 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Composition | Dapagliflozin |
| Pack Size | 14 tablets |
| Brand | Forxiga |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Prescription Type | Rx Only |
| Shelf Life | 36 months |
Minimum order quantity: 10 Stripe
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Strength | 18 mg/3 ml |
| Pack Size | 3 x 3 ml |
| Brand | Novo Nordisk |
| Composition | Liraglutide |
| Indication | Type 2 Diabetes |
| Packaging Type | Pre-filled Pen |
| Shelf Life | 30 months |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Strength | 100 units/ml |
| Pack Size | 5 x 3 ml |
| Brand | Novo Nordisk |
| Composition | Insulin Aspart |
| Usage | Type 1 Diabetes |
| Packaging Type | Pre-filled Pen |
| Shelf Life | 24 months |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Composition | Dapagliflozin |
| Pack Size | 7x14 Tablets |
| Brand | Forxiga |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Shelf Life | 36 months |
| Pack Type | Box |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Composition | Dapagliflozin |
| Pack Size | 7x14 Tablets |
| Brand | Forxiga |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Shelf Life | 36 months |
| Pack Type | Box |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Composition | Linagliptin |
| Pack Size | 90 tablets |
| Brand | Trajenta |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Shelf Life | 24 months |
| Pack Type | Box |
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Strength | 6 mg/ml |
| Brand | Novo Nordisk |
| Composition | Liraglutide |
| Indication | Type 2 Diabetes |
| Packaging Type | Pre-filled Pen |
| Shelf Life | 30 months |
Minimum order quantity: 10 Piece
NIKHIL VOHRA
Solurex Overseas
Block No 24, Bara Kholi Road, Jaripatka, Near Swami Kripaldas Marg
Nagpur - 440014, Maharashtra, India